סגירת מרפסת שייכת לתחום הבנייה הקלה והיא הפכה להיות פופולרית ביותר. לסגירת מרפסת יש הרבה יתרונות, אך התהליך כרוך בביורוקרטיה. כדי לאפשר לאנשים שמעוניינים לסגור מרפסת לבצע את הסגירה, הועלה רעיון ליישום רפורמה שעוסקת במרפסות. למרות הרעיון שהיה עשוי לקצר תהליכים ולאפשר לאנשים רבים לקבל אישור עבור סגירת מרפסת, התכנית לא יצאה לפועל. יחד עם זאת, ישנה תכנית אחרת שנקראת בשם: "רפורמת הפרגולות", לרפורמה זו יש השפעה על סגירת מרפסות.

האם מותר לסגור מרפסת אלומיניום?

רפורמת הפרגולות כוללת תקנות שונות, במסגרתן, ניתן פטור על מספר עבודות בנייה שנחשבות לקטנות. בין עבודות הבנייה הקטנות הללו כלולות הפרגולות, סגירות החורף והגדרות. באמצעות הרפורמה, קל יותר להתמודד מול הביורוקרטיה בתחום הבנייה בארץ.

כאשר מדובר על סגירת מרפסות שעשויות מאלומיניום, עדיין יש צורך בקבלת היתר בנייה. למרות זאת, הנושא ייכנס ל"הליך רישוי מקוצר". המשמעות של הדבר היא שבמידה שאדם מעוניין לסגור מרפסת מאלומיניום, יהיה עליו לפנות אל הרשות המקומית. לאחר הפנייה אל הרשות המקומית, יהיה על הוועדה להחליט האם להעניק היתר או לא להעניק היתר ולהשיב לפונה תשובה תוך 45 ימים. במידה שהוועדה לא החזירה לפונה תשובה בתקופה זו, הוא יוכל לסגור את המרפסת.

מכיוון שנושא הבנייה הקלה נמצא במגמת שינוי, חשוב לבדוק את הדבר היטב לפני שעושים מעשה. תקנות יכולות להשתנות ולפעמים גם להתבטל וכדי למנוע בעיות עדיף לערוך בדיקה מקיפה לפני שמבצעים פעולה, ובמילים אחרות – לבדוק מהם הנהלים בעיר המגורים ולפעול בהתאם.

סגירת המרפסת – עבודת ההתקנה

במידה שמעוניינים לסגור מרפסת כחלק משיפוץ דירה או בניית בית, רצוי מאוד לתכנן את סגירת מרפסת בעזרת אנשי מקצוע מנוסים, כמו למשל: אדריכל או שיפוצניק. לכל חלון צריכה להיות מסגרת היקפית שכוללת שני עמודי תמיכה, גג ורצפה, כך שיש להכין את התשתיות הללו לפני שקבלן האלומיניום מתחיל בעבודתו.

לאחר שהתשתית מוכנה, יגיע איש האלומיניום, יבצע מדידות ויתחיל לייצר את החלונות שמיועדים לסגירה. חשוב לוודא שכל הפתחים של המרפסת עומדים בתקנים.

כמו כן, חשוב לבחור סוג סגירת מרפסת שיכול להיות: רק חלונות, צילוניים פנימיים חשמליים, זכוכית עם רשת שחוסמת יתושים, חלונות בלגיים או חלונות עם תריסים. לכל אחת מהסגירות יש מאפיינים משלה ולכן כדאי להכיר את האפשרויות השונות, להתייעץ ולבחור באפשרות המתאימה ביותר.

לסגור את המרפסת עם חברה מקצועית

חברה מקצועית שמתמחה בפתרונות אלומיניום תוכל לסייע ללקוחותיה לאורך כל הדרך ולספק להם ייעוץ מקצועי שלאחריו יגיעו תכנון, בנייה והתקנה. לאחר סגירת המרפסת יוכל הלקוח להשתמש במרפסת בכל מזג אוויר – אם במהלך חודשי הקיץ החמים או במהלך החורף. המרפסת תוכל לשמש את בני הבית גם כחדר נוסף כאשר סגירת מרפסת מתקפלת תאפשר לבני הבית ליהנות מזרימה נעימה של אוויר אל תוך החלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *