רוב החלונות המיוצרים בישראל הם מאלומיניום. החומר שהוא מאד נוח לשימוש מאפשר לייצר חלונות איכותיים וברמה מאד גבוהה.

שיטות הייצור השתכללו עם השנים בזכות הקדמה והטכנולוגיה החדשה ולכן מלאכת הייצור הייתה להרבה יותר קלה ומהירה. הדיוק הרב של מכונות ה CNC מאפשר למפעל לייצר כמויות גדולות של חלונות אלומיניום עבור מבנים חדשים ברצף.  

סוגי החלונות מאלומיניום 

האפשרויות הן רחבות מאד ואפשר לייצר במפעל חלונות על פי הצורך בכל גודל רצוי ולכל מטרה. מדובר בחלונות פנורמיים, חלונות הזזה בכל גודל נדרש, חלונות כיס בעיקר עבור חדרי אמבטיה, חלונות ייחודים עבור חדרי ממ"ד, חלונות ונציאנים, חלונות בעלי סקיילייט המתאימים בעיקר לעליות גג כדי להכניס שפע של אור הביתה.

בצמוד לחלונות רבים משלבים גם תריסים מאלומיניום ידניים או חשמליים בעלי יכולת הזזה כדי לאפשר לקרני השמש להיכנס הבייתה וסגירתם של התריסים לעת ערב. 

עם זאת מדובר בחלונות בעלי רמה תכנונית גבוהה עם חשיבה קדימה כדי למנוע עד כמה שניתן את כניסתם של זרים ופורצים הביתה דרך הפתחים הללו ולכן קיימים כמה סוגי נעילות לכך. גם מערכות האזעקה בבתים מותאמות לחלונות האלומיניום והם מקושרים למסגרת כדי להתריע על אפשרות של תנועה חשודה.

עם השנים איכותם של הפרופילים עלתה באופן מאד משמעותי ורוב השימוש עבר לייצור חלונות אלומיניום בעיקר מהפרופילים הבלגיים שהם בעלי דפנות עבות וחזקות מאד, לאור החוזק שלהם, אפשר ליהנות מהם  לאורך שנים רבות. הפרופילים הללו שהם בטיב מעולה מוכיחים לאורך שנים את חוזקם ויעילותם. הם עמידים בפני פגעי מזג האוויר, מי גשמים אינם חודרים לקירות החיצוניים של הבית כיוון שהתריסים והחלונות מאלומיניום הם עמידים ואטומים ואינם מאפשרים חדירת מים ורוחות פנימה. 

נראותם של חלונות האלומיניום 

המראה החיצוני של חלון האלומיניום מעניק תחושה של יופי ויוקרה בכל אחד מהחלונות, דבר המשליך על יופיו של חלל הבית. אפשר לצבוע אותם לאחר הייצור בגוונים שונים וכך להתאים אותם באופן מושלם לקו העיצובי של הבית. החלונות והתריסים הופכים לתוספת חשובה למראה הכללי של הבית.

תחזוקה של חלונות אלומיניום 

שיטת הייצור וההתקנה מתוכננת מראש למקרים שבהם יהיה צורך להוציא את החלון ממקומו למטרות שונות. אחד היתרונות הבולטים של חלונות האלומיניום הוא שאפשר לפרק אותם בקלות יחסית לצורך עבודות ניקיון או תחזוקה במקרה הצורך. את המסילות המתמלאות באבק ולכלוך כדאי לנקות באמצעות שואב אבק בעל כושר יניקה מאסיבי וקל מאד לשלוף את החלון לנקות אותו באופן מושלם ולהחזירו למקום.

חלונות אלומיניום כחלק מעיצוב הבית החדש 

לחלונות יש כמה תפקידים מהותיים בבית כמו זרימה של אוויר צח הביתה והכנסת אור בזוויות פתיחה שונות. מיקומו של החלון בכל חדר, במטבח, בחדרי האמבטיה או בעליית הגג מוסיף לעיצוב הבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *