פרגולת אלומיניום תלויה היא אחד הפתרונות המוצלחים ביותר כדי ליצור הצללה בחצר. אפשר לייצר פרגולה תלויה בכל גודל נדרש ובכל צורה גיאומטרית, לבן, מרובע ואף עם קשתות ולכן מוקמות פרגולות רבות מסוג זה ברחבי הארץ.

הפרגולה מאלומיניום יוצרת הצללה רחבה יחסית ולכן היא אחת השיטות המועדפות על ידי מעצבי פנים ועל לקוחות רבים לאור האפקטיביות הרבה שלה. 

התקנת פרגולת אלומיניום תלויה

כדי לתכנן פרגולה מאלומיניום תלויה על המתכנן לחשב את משקלה כדי ליצור את החיזוקים המתאימים לקיר. נושא הבטיחות הוא ראשון בחשיבותו כדי שהפרגולה לא תתפרק חלילה על בני הבית. לכן כל המסגרת של הפרגולה הבנויה היא מפלדה מאסיבית ומגולוונת והיא זו שמחזיקה את כל הפרגולה באופן יציב.

החלק הפנימי של הפרגולה בנוי מפרופילים חלולים המיוצרים מאלומיניום וביניהם מוטות תליה מרותכים ופלטה אשר מחברת ומקשרת בין הפרופילים השונים. החיבורים באמצעות ברגיי קידוח ייחודיים יוצרים פרגולה יציבה וחזקה במיוחד. הפרופילים מונחים זה לצד זה באופן מקביל, מדובר בכמות משמעותית של פרופילים המסודרים באופן אחיד תוך יצירת מרווח קבוע ביניהם.

שימושים בפרגולה תלויה

פרגולה תלויה הבנויה כראוי יוצרת הצללה מצוינת מעל כל משטח. משפחות רבות בוחרות להתקין פרגולה מעל מרפסת תוך חיזוק מאסיבי לקיר, או מעל משטח הריצוף ביציאה מהסלון לחלק החיצוני של הבית. 

אפשרות נוספת היא הקמת פרגולת אלומיניום מעל בריכת השחייה או מעל הג'קוזי. הימצאותה של הפרגולה בנקודות הללו תאפשר למתרחצים לשבת בג'קוזי או לשחות במי הבריכה פרקי זמן ארוכים כיוון שלא יחושו את קרני השמש החמה במלוא עוצמתה. ללא הפרגולה, היה חם מדי ובני המשפחה לא היו יכולים ליהנות באופן מלא מבריכת השחייה שהוקמה בחצר.

לשיפור הבריזה אפשר לחבר לחלק התחתון של הפרגולה גם מאוורר תקרה וכך ליהנות גם מזרימת אוויר וגם מהצללה לאורך כל היום. 

במקומות חמים במיוחד, אפשר להוסיף בין הפרופילים גם בד ייעודי שייצור הצללה הרבה יותר משמעותית כמו בד דרלון. 

עיצוב של פרגולת האלומיניום התלויה

מעצבי הפנים מאפשרים ללקוח לבחור את עיצובה של הפרגולה בהתאם לטעמם האישי. קיימות אין ספור דוגמאות והמגמה היא ליצור המשכיות לקו העיצובי של הבית כך שיהיה קשר בין נראותו של הבית לנראותה של הפרגולה.

בין הדגמים המובילים אפשר להזמין פרגולות במרווחים שונים של הפרופילים, בגדלים שונים וגם בשילוב של פרגולות צמודות בהתאם לצורך הגיאומטרי.

את הפרופילים אפשר לצבוע בתנור ייעודי במפעל בגוונים שונים וליצור את ההתאמה הרצויה לעיצובו ולסגנונו של הבית. 

אפשר לשלב גם רשתות עץ בתוך הפרגולות או פריטים עיצוביים אחרים שייצרו יחד דגמים מסקרנים ויוצאי דופן. ככל שמשטח הפרגולה יהיה צפוף יותר כך האפקט יהיה נרחב הרבה יותר והדיירים לא יחושו את קרני השמש היוקדת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *