קיימות כמה שיטות להצללת המרפסת אך בשנים האחרונות המגמה היא ליצור הצללה באמצעות התקנת פרגולה יציבה מאלומיניום הממוקמת מעל משטח הריצוף.

בעבר השתמשו בבדים שונים לצורך הצללה אך העוצמה הכבדה של השמש הכריעה שיש צורך בשיטות הגנה הרבה יותר משמעותיים.

האלומיניום מאפשר תנאים טובים הרבה יותר מעץ גושני או מברזל ולכן ההעדפה היא להתקין פרגולה מאלומיניום.

יתרונות של פרגולת אלומיניום

האלומיניום הוא חומר בטיב מעולה אשר מסוגל ליצור הצללה מהותית מעל משטחים שונים. את הפרגולה בונים מפרופילים המונחים זה לצד זה במרווחים צפופים או מעט רחבים יותר. הפרופילים חוסמים את מעבר קרני השמש וכך יוצרים מקום ישיבה נוח לבני הבית ללא החום העוצמתי של השמש. ההצללה מאפשרת גם לשבת ולאכול על המרפסת ללא חשש שהמזון יתקלקל עקב החום, הכול בניחותא. 

בניית פרגולה מאלומיניום

הפרופילים הללו אינם כבדים במיוחד אך העובדה שקיימת כמות גדולה מהם מחייבת אמצעי בטיחות כדי שהפרגולה לא תתפרק. לכן מחברים את הפרופילים תוך ריתוך הקישורים ביניהם, מחזקים באמצעות ברגיי חיבור מיוחדים המותאמים למשקל זה. בנוסף לכך כל הפרופילים ממוקמים בתוך מסגרת פלדה מאסיבית, אשר מחזיקה את כל המשקל באופן מאוזן.

הפרגולה מחוברת לקיר באמצעות זוויות ייעודיות המסוגלות על פי חישובו של המתכנן לשאת משקל זה. ברוב המקרים מקבעים את הפרגולה בגובה הזהה לגובה של תקרת הסלון הצמודה למרפסת כך שיהיה נוח ביותר לבני המשפחה. 

בדירות פנטהאוז רחבות ידיים קיימות בדרך כלל כמה מרפסות גדולות. רבים מהדיירים בוחרים להציב באחת המרפסות אמבטיית עיסוי או בריכת שחייה. כדי ליצור שעות פנאי נעימות במיוחד הם מזמינים פרגולה שתמוקם מעל הבריכה או הג'קוזי וכך אפשר לשהות בהם פרקי זמן ארוכים גם בימים חמים.

הפרגולה מסוגלת לחסום את רוב קרני השמש כך שנהנים משמש חמימה ונעימה אך לא עוצמתית. 

הפרגולה היא חלק מעיצוב הבית

השיטות החדשות לייצור ובנייה של פרגולות אלומיניום במכונות החדישות יוצרות עבודה יפהפייה ומדויקת. זו הסיבה שמעצבי הפנים מתייחסים לפרגולה כחלק מעיצוב ונראות הבית. הם בוחרים בדגמים אשר מתאימים לסגנון העיצובי של הבית וכך יוצרים למעשה השלמה של הקו העיצובי.

בנוסף לכך, אפשר לצבוע את פרופילי האלומיניום בתנור לפני ההתקנה. קיים ספקטרום נרחב של צבעים וכך נוצרת הרמוניה בין פנים הבית למרפסת.

ייצור הפרגולה הוא על כל שטח המרפסת או על רוב שטחה בהתאם לצורה הגיאומטרית של המרפסת ולמידותיה. היתרון הגדול הוא שאפשר לייצר בכל מידה רצויה ואף לחבר שתי פרגולות במידת הצורך אם גודלה של המרפסת אינו זהה בכל שטחה.

תוספת של מאוורר תקרה אשר מתחבר לחלק התחתון במרכז הפרגולה מוסיף ליושבים במרפסת גם בריזה נפלאה בנוסף לצל, דבר שיוצר סביבה אופטימלית ונעימה במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *